ΕΠΕΙΓΟΝ: Εγγραφή μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο για την απόκτηση μαθητικών λογαριασμών στο ΠΔΣ.

Σύμφωνα με τον αριθμό πρωτ. 39676/2020 έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (ΥΠΑΙΘ), καλούνται οι γονείς των μαθητών του σχολείου μας, να μεριμνήσουν ώστε, οι μαθητές, να αποκτήσουν λογαριασμούς στις υπηρεσίες του ΠΔΣ, με σκοπό την συμμετοχή τους στην ασύγχρονη εξ΄αποστάσεως εκπαίδευση.

Για την δημιουργία μαθητικού λογαριασμού, πατήστε εδώ.

ΠΡΟΣΟΧΗ:

1) Στην φόρμα εγγραφής θα πρέπει όλα τα πεδία να συμπληρωθούν ακριβώς όπως αναγράφονται στον έλεγχο προόδου του/της μαθητή/τριας.

2) Σήμερα Δευτέρα 23/03/2020, οι γονείς των μαθητών της Ά ΚΑΙ Β΄ τάξης, έλαβαν τον Α. Μ μαθητή στην διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (email), που δηλώθηκε, από τους ίδιους, στο σχολείο μας. Έτσι μπορούν να συνεχίσουν με την εγγραφή των παιδών τους στο ΠΔΣ, για την απόκτηση μαθητικών λογαριασμών.

3) Στο πεδίο Αριθμό Μητρώου μαθητή, θα καταχωρήσετε ΜΟΝΟ τον τριψήφιο αριθμό του μητρώου του, μετά τον αριθμό 10. Τον αριθμό 10 δεν τον καταχωρείτε.

Η Διεύθυνση του σχολείου.