Έναρξη ασύγχρονης εξ' αποστάσεως εκπαίδευσης

Παρακαλούμε διαβάστε την ανακοίνωση του σχολείου μας, σχετικά με την έναρξη της ασύγχρονης εξ΄αποστάσεως εκπαίδευσης.

Για να διαβάσετε την ανακοίνωση, πατήστε εδώ.

Υ.Γ 1 Την Δευτέρα 30 Μαρτίου θα προβάλλονται καθημερινά εξ΄αποστάσεως μαθήματα, στις 10 π.μ από την ΕΡΤ2.

Για να δείτε το πρόγραμμα των 2 πρώτων ημερών, πατήστε εδώ.

Υ.Γ 2 Στα πλαίσια της ασύγχρονης εξ΄αποστάσεως εκπαίδευσης, σας παραθέτουμε έγγραφο με μία πληθώρα εκπαιδευτικού υλικού - συνδέσμων, στο οποίο μπορούν να έχουν πρόσβαση οι μαθητές μας και να το αξιοποιήσουν ανάλογα.

Για να δείτε το έγγραφο, με το εκπαιδευτικό υλικό, πατήστε εδώ.

Υ.Γ 3 Σύμφωνα με οδηγία του Υπουργείου Παιδείας, οι εγγραφές μαθητών / μαθητριών στο ΠΣΔ, παρατείνεται μέχρι την Δευτέρα 06 Απριλίου 2020. Όσοι μαθητές / μαθήτριες δεν έχουν κάνει την εγγραφή τους, παρακαλούνται να το πράξουν, ώστε να έχουν την δυνατότητα να συμμετάσχουν στην άσυγχρονη εξ΄αποστάσεως εκπαίδευση.